O LEKCÍCH

Lekce plavání jsou určeny pro všechny děti, které se chtějí nebo potřebují naučit správně základy a dále je rozvíjet. Kapacita lekce je 10-15 dětí. Na začátku lekce provede instruktor vždy docházku. Následuje rozplavání, opakování předchozího nácviku a výuka nových dovedností.

Zejména dětské neplavce nejprve zbavíme strachu z vody, aby uměli potopit hlavu a pod vodou vydechnout i otevřít oči. Následuje výuka kraulových a znakových nohou. Nejprve s pomůckami. Každá lekce je vedena zábavnou formou a zakončena hraním.


S SEBOU NA LEKCE

Na lekce plavání je potřeba mít s sebou především plavky, ručník, plavecké brýle, čepičku nebo gumičku do vlasů (při delších vlasech). Dále zálohu 10,- Kč na skříňku.


DRUHY LEKCÍ

Rodiče s dětmiPro děti 2-4 roky. Aktivní účast rodiče ve vodě. Odstraňujeme strach z vody. Výuka základních pohybových dovedností ve vodě herní formou. Kurz trvá 30 min.
NeplavciPro děti od 5 let. Učíme děti, aby se vody nebály. Uměly vydechnout do vody a potopit hlavu. Výuka základních plaveckých dovedností herní formou.
ZačátečníciPro děti, které zvládnou uplavat 25 m bez pomůcky. Zdokonalení plaveckých dovedností. Učíme kraulové a znakové nohy a postupně přecházíme na kraul a znak. Jako poslední učíme děti prsa.
PokročilíPro děti, které zvládnou uplavat 50 m bez pomůcky. Umí alespoň dva plavecké způsoby. Zdokonalení plaveckých způsobů kraul, znak a prsa.
KondičníDěti od 10 let. Umí základy kraul, znak, prsa. Postupné zdokonalování plaveckých způsobů. Děti jsou rozděleny do více skupin a kurz je vhodný do cca. 18 let.

NAŠI INSTRUKTOŘI

Naši instruktoři a trenéři mají dlouholeté zkušenosti s výukou plavání v Plavecké škole a tréninkem dětí v oddíle plavání SK Motorlet Praha, spolek.

JardaBývalý plavec Motorletu. Více než 20 leté zkušenosti s trénováním dětí, pořádání soustředění a závodů. Vedoucí trenér přípravky SK Motorlet Praha.
GábinaPlavkyně Motorletu. Od roku 2020 s námi spolupracuje a povede převážně odpolední kurzy.
KláraVýborná plavkyně USK. Po skončení závodní kariéry se věnuje výuce plavání v plavecké škole a oddílu plavání.
LindaVýborná plavkyně Olympu. Dlouholeté zkušenosti s výukou plavání v plavecké škole a tréninkem v oddíle plavání.
LuckaInstruktorka plavání a trenérka fitness. Učí hlavně školní kurzy.
MarieNejzkušenější instruktorka. Celý život se věnuje výuce plavání v plavecké škole.
ŠtěpánkaBývalá plavkyně Motorletu a od roku 2021 instruktorka plavání.
TerezaTrenérka plavání s dlouholetými zkušenostmi. Trenérka oddílu plavání SK Motorlet Praha
Veronika
VikaVystudovala Vysokou školu tělesné kultury a sportu, obor Trenér plavání. 12 let závodně plavala a stala se mistryní Ukrajiny. Je trenérkou III. třídy a trénuje i v plaveckém oddíle SK Motorlet Praha. Rovněž nabízí individuální lekce pro děti i dospělé.
Vítek
Ženia